muzyka ciszy

Temat: komornik zajal mi samochod
komornik zajal mi samochod
  Witam.Mam pytanie a jednoczesnie problem.Komornik zajol moje auto bez powiadomienia mnie i bez mojej zgody,za dlugi innej osoby ,do ktorej ja tez prowadze egzekucje i zajelam mu pierwsza auto,za zalegle alimenty i utwozylam mu stanowisko pracy zeby placil biezace .Dlugnik jest innwalida Igrupy i niemoze wykonywac innej pracy niz jazda autem.Ja jestem samotna matka z dwojka dzieci obecnie nie pracujaca.Komornika nie interesowalo ze mam papiery na ten samochod.Przyjechal laweta pod muj dom i zabral auto,po zabraniu auta zadziwonil do mnie i chcial mi wcisnac protokol zajecia.Oczywiscie nie przyjelam go, bo niebyl wypisany na mnie.Komornik nie sprawdzil do kogo nalezy samochod i czy niejest juz zajety.Poprostu przyjechal wziol i odjechal.Najdziwniejsze jest dla mnie skad komornik mial nowe numery auta,bo niecaly miesiac wczesniej byly zmieniome ,a on nie sprawdzal w wydziale komunikacji,bo sprawdzalam.Co mam zrobic dalej,prosze o porade jak moge odzyskac samochod i rzeczy ktore tam byly?
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=29577Temat: Kupiłem samochód zajęty przez komornika

  Prosze sprawdzić: który komornik zajął samochód i jaka jest sygnatura sprawy. Potem prosze się udać do własciwego komornika i zapytać czy nadal toczy sie postępowanie egzekucyjnego z zakupionego samochodu. Jeśli nie to trzeba poprosić o pismo do urzędu miasta lub gminy o wycofaniu zajęcia. Jesli egzekucja nadal sie toczy to sprzedajacemu grozi wyrok karny (do dwóch lat więzienia) za zbycie zajetego przedmiotu. Zgodnie z kpc w wypadku zbycia zajętej rzeczy egzekucje prowadzi się dalej tak jakby rzecz nie zostala zbyta. Nabywca jest chroniony jeśli nabył przedmiot w dobrej wierze. Moim zdaniem można próbować złożyc powództwo o zwolnienie samochodu spod zajęcia wykazując dobrą wiarę przy zakupie. Problem w tym że to czy samochód był zajety nie, nie jest łatwo sprawdzic ponieważ w dowodzie rejestracyjnym komornik nie dokonuje żadnych adnotacji. Komornik po zajęciu powinien natomiast oznaczyć pojazd w widocznym miejscu nalepką "Pojazd zajęty do sprawy Km ..." i to jest jedyne jawne oznaczenie wskazujace na to że pojazd jest zajęty i podlega egzekucji. Najlepsze praktyczne rozwiazanie to pójśc do zbywcy pojazdu i wraz z nim udać się do komornika a następnie zapłacić dług - wszakże zbywca otrzymał 20 000 zł za pojazd a więc zapłata długu 250 zł jest dla niego drobiazgiem.
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=70934


Temat: ZŁAMANIE ŚWIADOME PRAWA PRZEZ KOMORNIKA NASTĘPNY PO BOGU


Mój wierzyciel stworzył mi stanowisko pracy, wiadomo że wszelkie taksówki i przewozy osób jężdzą na dzialalnosci gospodarczej. Niestety on wystąpił ale zawarłem z nim ugodę i miałem wpłacać do komornika i on sobie sam samochodu nie zajął ! stworzył mi stanowisko pracy .

Po tym co Pan pisze nie sądzę by zawarł Pan ugodę z wierzycielem w sensie prawnym.
(na czym miałaby ona polegać skoro jak Pan pisze pieniądze miał Pan wplacać na konto komornika!!!)
Z kim Pan zawarł ugodę ? Jeśli do komornika nie wpłynął wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego, to ten miał obowiązek podjąć czynności mające na celu zaspokojenie wierzyciela.Ponieważ jak sam Pan pisze samochód był zarejestrowany na Pańskie nazwisko a komornik dowiedział się o tym, to samochód zajął.Normalna procedura.Wczesniej wziełem karte kredytową ,kredyt ubezpieczony OK ! trzy dni po zakupach złamałem nogę miałem kilka operacji wtedy się okazało jak kredyt był ubezpieczony na moją szkodę ,były to przyczyny niezawinione przezemnie !!! niemogę chodzić,dzwigac ale mogę jeżdzić. Czyli tak samochód był zakupiony za kasę wierzycielki która zawarła ugodę ze mną , ma zemną dzieci wyrok i prowadzi egzekucję . Poniewaz zameldować się niemogła tylko dziecko z urzedu. Samochód był na mnie zarejestrowany więc zgodnie z ugoda dokonaliśmy wpisu jako współwłasciciela do czasu jej zameldowania i abym mógł pracowac samochód musiał być zarejestrowany namnie. Generalnie był zajęty już przed egzekucją a swoją drogą był całkowita jej własnością.


Rozumiem, że wydano prawmocny tytuł egzekucyjny w oparciu o który prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. Z punktu widzenia komornika jest nieistotne to , czy a jeżeli tak to w jaki sposób Pan zawinił. Komornik nie jest uprawniony do badania zasadności tytułu egzekucyjnego. Od tego jest sąd i tam trzeba było składać odpowiednie wnioski.


Samochód był na mnie zarejestrowany więc zgodnie z ugoda dokonaliśmy wpisu jako współwłasciciela do czasu jej zameldowania
Kiedy był (chodzi o chronologie) wpis wspólwłaściciela, kiedy wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego a kiedy zajęcie.?


Co do Pańskich wywodów na temat informacji z rejestru to brak zapytań nikt nie sprawdzał bo ja sam sprawdzałem.Co Pan sprawdzał w rejestrze, Czy samochód jest zarejestrowany na Pana?, czy to, że komornik poprosił wydział ewidencji pojazdów o udostępnienie danych, o zarejestrowanych na Pana pojazdach.


Podszedł wziął sobie na lawetę pojechał i tyle bez sprawdzania.
Przy Panu nie musiał dokonywać sprawdzenia.Wystarczy, że zwrócił się np z pismem o podanie czy posiada Pan zarejestrowane pojazdy.Po otrzymaniu odpowiedzi poprostu przyjechał i dokonał zajęcia. Jak sądzę przewidując problemy z zajęciem komornik się zabezpieczył na wypadek gdyby np "zgubił Pan kluczyki" i wynajął lawetę.


Źródło: forum.e-komornik.com/viewtopic.php?t=59